Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Innoptus Solar Team aan de leiding in American Solar Challenge !

solar team be

Vandaag beleefde Innoptus Solar Team een dag vol emoties tijdens de vierde racedag van de American Solar Challenge. 

 

Wat begon met een flinke tegenvaller, draaide uit op een verrassende ommekeer. Daarna volgde een uitdagende etappe vol heuvels, wegenwerken en een spannend duel met Delft. Kortom: een racedag die perfect weergeeft waarom deze wedstrijd zo onvoorspelbaar en boeiend is.

 


VAN DE TWEEDE PLAATS NAAR KOPLOPER

"Bij het ontbijt stonden we allemaal klaar om er vol voor te gaan en het gat met Delft zo klein mogelijk te maken. Maar nog voor we goed en wel aan de racedag begonnen, kregen we een onverwachte boodschap van de organisatie.

Na elke stage stop wordt er namelijk een balans opgemaakt van de overtredingen die door de observer zijn vastgesteld. Deze observer rijdt gedurende de volledige wedstrijd mee met elk team en houdt toezicht op het naleven van de regels. Voor elke overtreding krijgt een team een penalty, die vervolgens wordt opgeteld bij de afgelegde afstand.

Ons team kreeg 12 miles aan penalty’s, terwijl Delft maar liefst 40 miles aan penalty’s kreeg. Het resultaat? We mochten de dag onverwacht starten als koploper, met een voorsprong van 2 miles op Delft. Een absolute rollercoaster, nog voor we goed en wel onze eerste kilometers hadden gereden!"

 

 

PENALTY SYSTEEM

Voor wie zich afvraagt hoe deze penalty’s precies tot stand komen: tijdens de American Solar Challenge wordt er streng toegezien op de verkeersveiligheid op de openbare weg. Zo volgt er bijvoorbeeld een penalty wanneer een team niet volledig stopt aan een stopbord of sneller rijdt dan de toegestane snelheidslimiet op de public roads. Ook andere verkeersovertredingen kunnen bestraft worden.

Deze penalty’s worden vervolgens omgerekend naar extra afgelegde miles, die bij de eindstand van de dag worden opgeteld. Het toont nog maar eens aan hoe belangrijk het is om ook onder de druk van een spannende race de verkeersregels nauwgezet te blijven volgen.

 

 

HEUVELS & WEGENWERKEN

Eenmaal onderweg kregen we andere uitdagingen voor de kiezen. Het parcours van vandaag zat vol met heuvels, wat zowel onze Infinite Apollo als onze piloten stevig op de proef stelde. Zij moesten het maximale uit de beschikbare zonne-energie halen en tegelijk onze snelheid behouden.

Daarbovenop kwamen we verschillende wegenwerken tegen, waardoor we voortdurend alert moesten blijven en regelmatig ons tempo moesten aanpassen. Het werd een dag die zowel het team als de wagen tot het uiterste heeft uitgedaagd. Maar ondanks alle hindernissen die op ons pad kwamen, zijn we erin geslaagd om onze leiderspositie stevig vast te houden!"

DAY 4 OF THE #ASC2026: “Awesome day! What can I say”

DAY 4 OF THE #ASC2026: “Awesome day! What can I say”

solar team be